“Asklepion, Bergama”

Bildiri Gönderimi için Son Tarih: 10 Nisan 2024
Bildirilerinizi aşağıdaki kurallara göre hazırlayarak  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adreslerine mail yoluyla göndermenizi ve konfirme almanızı rica ederiz.

Değerlendirme sonucu dereceye giren üç bildiriye hediye verilecektir. Bildirilerin değerlendirmeye alınabilmesi için yazarlarının kongre kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir.


Bildiri Özeti Hazırlama Şablonu: .docx Şablon(MS Word)   .pdf Şablon (Adobe Reader)

Bildiri Başvuru Yönergesi Grup psikoterapileri alanında son 3 yılda yürütülmüş ve tamamlanmış araştırma, uygulama (etik ilkelere uyularak grubun ya da gruptaki bir üyenin süreç analizi, grup ya da bir üye için önemli bir oyun ya da yaşantı, grupta uygulanan ilginç bir teknik vb), kuramsal nitelikli çalışmalar (kuramsal bir katkı ve tartışma) ile başvurulabilir. Bildiri yazarlarından en az birinin 15 Nisan 2024 tarihine kadar kongre kaydı yaptırması zorunludur.

Bildiri özetleri, hakem değerlendirmesi sonucu başvuru sahiplerine duyurulacaktır. Bildiri özetleri online olarak “Özet Kitapçığı”nda yayınlanacaktır.


Bildiri özeti aşağıdaki bölümlerden oluşmaktadır:
 (Grup terapisi uygulamaları ile ilgili araştırma makalesi dışındaki poster sunumlarında yöntem ve bulgular kısımları yer almayabilir)  

  • Bildiri Sunum Şekli (Poster,(Poster başında sözel ))
  • İletişim Bilgileri
  • Başlık
  • Yazar/lar (Adı/Soyad, ünvan, çalışılan kurum bilgileri)
  • Amaç
  • Yöntem
  • Bulgular
  • Sonuç
  • Anahtar Sözcükler (en az 3 adet)
  • Ana Kaynaklar (en fazla 5 adet)

Özet metni (amaç, yöntem, bulgular, sonuç) en fazla 400 sözcük olmalıdır. Yazılar Times New Roman, başlık 14 punto, özet metni içeriği 12 punto olmalıdır. Bildiri sahipleri çalışmalarını ad/soyad, ünvan, çalıştığı kurum bilgilerini vererek Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adreslerine göndermelidir.


Bildiri Özeti Hazırlama Şablonu: .docx Şablon(MS Word)   .pdf Şablon (Adobe Reader)

Kabul edilen bildiriler, web sitemizde 15 Nisan 2024 tarihinde duyurulacak ve bildiri hazırlama yönergesi çerçevesinde bildiri sahipleri tarafından hazırlanıp kongre alanında poster (poster başında sözlü) olarak sunulacaktır.

Önemli Tarihleri
grup psikoterapileri kongresi dates icon    Kongre Tarihleri:  28, 29, 30, 31 Mayıs 2024 
   Kongre Öncesi Kurslar:  28 Mayıs 2024  
   Bildiri Gönderme Son Tarihi:  10 Nisan 2024 
   İndirimli Kayıt Son Tarih:   1 Nisan 2024 
Bilimsel
grup psikoterapileri kongresi scientific icon    Bilimsel Program:  28, 29, 30, 31 Mayıs 2024 
   Kongre Öncesi Kurslar:   28 Mayıs 2024 
   Konferanslar:  29, 30, 31 Mayıs 2024 
   Grup Uygulamaları:  29, 30, 31 Mayıs 2024 
   Atölye Çalışmaları:  29, 30, 31 Mayıs 2024 
   Halk Konferansları:  İlan edilecek.